мебел | Кафе пауза - Part 2

Како визуелно да ги зголемите малите простории со помош на акрилниот мебел?

Акрилниот мебел се „слева“ со просторот и остава впечаток на прозрачност и „непостоење“, што го прави идеален за мали простории.

Лесно, брзо и едноставно: 10 начини да го освежите стариот бабин мебел

Искористувањето на стариот, бабин мебел е еден од најевтините начини за стилско освежување на животниот простор.

3-те најдобри трикови за спречување на гребнатините на мебелот

Гребнатините можат да ја уништат естетиката на секое парче мебел во домот.

Падната гранка од дрво е трансформирана во креативна и неконвенционална полица

Оваа дрвена полица е доказ дека инспирацијата е насекаде и дека креативноста нема граници.

Скандинавски трендови за уредување на ентериерот во кои веднаш ќе се заљубите

Скандинавија е една од најуспешните и најбогати европски области, која сѐ повеќе ги диктира трендовите.

Слатки чорапи за вашиот мебел кои го штитат подот од оштетување

Ова се можеби најинтересните и најкорисните чорапи кои можете некому да ги подарите или пак да ги искористите за вашиот мебел.

Пријатен и ведар апартман со автентични детали

Барате инспирација за уредување на домот? Тогаш погледнете го овој колоритен скандинавски апартман во Гетеборг, со софистицирани декоративни елементи.

Уникатен мебел со интересна текстура од дрво и алуминиум

Металот навлегува во сите пукнатини на дрвото горејќи ја неговата површина таму каде што се среќаваат...

Прекрасни уникатни маси низ кои течат реки и езера

Изработките на Грег Класен претставуваат уникатни дрвени маси низ кои поминува рачно исечено парче стакло кое создава речен или езерски ефект.
Датум: 21 јул 2014
, Автор:

Животни кои ја изгубиле битката со мебелот во домот

Сопствениците на домашни миленици се секогаш тука да го фатат сеирот, да им помогнат да излезат, и секако, претходно задолжително да го овековечат овој смешен момент. :)
Датум: 05 мар 2014
, Автор:

Забавен мебел за вашите домашни миленичиња

За среќа, постојат креативни парчиња мебел кои лесно можат да се вклопат во ентериерот на секој дом, а притоа им овозможуваат забава на животните додека истовремено се корисни за луѓето.
Датум: 11 фев 2014
, Автор:

Целосна соба спакувана во една кутија

Засега овој изум останува само концепт, но во блиска иднина сигурно би го нашол своето место на пазарот.