Лесно, брзо и едноставно: 10 начини да го освежите стариот бабин мебел

Ентериерите со ретро стил никогаш не излегуваат од мода, а воедно искористувањето на стариот, бабин мебел е еден од најевтините начини за стилско освежување на животниот простор. Со овие парчиња мебел можете да направите чуда.

1-lesno-brzo-i-ednostavno-10-nachini-kako-da-go-osvezhite-stariot-babin-mebel-www.kafepauza.mk_

1. Некои предмети или одредени делови од нив, оставете ги во изворната боја на дрвото и со малку „сирово“ обработена површина, а останатите парчиња мебел (или останатите делови) бојадисајте ги во која било нежна боја за помек впечаток или во некоја силна боја за динамичен контраст.

9-lesno-brzo-i-ednostavno-10-nachini-kako-da-go-osvezhite-stariot-babin-mebel-www.kafepauza.mk_

2. Сталажата од старата машина за шиење вообичаено се претвора во масичка, но можете да постигнете уште подобар ефект ако ја преселите во бањата и на неа вградите мијалник. Мијалникот нека биде во снежно бела боја, а сталажата бојадисајте ја во црна. Комбинацијата зачинете ја со црно-бели плочки.

4-lesno-brzo-i-ednostavno-10-nachini-kako-da-go-osvezhite-stariot-babin-mebel-www.kafepauza.mk_

3. Од стариот кујнски мебел направите шанк, а како противтежа ставете барски столици со современ дизајн и во многу изразена боја, така што судирот на традиционалното и модерното максимално ќе дојде до израз.

11-lesno-brzo-i-ednostavno-10-nachini-kako-da-go-osvezhite-stariot-babin-mebel-www.kafepauza.mk_

Продолжете на следната страница за да ги погледнете останатите идеи кои ќе ви помогнат да го освежите стариот мебел.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар