мебел | Кафе пауза - Part 3

Како изгледа главната централа на Твитер во Сан Франциско?

Главната централа на Твитер во Сан Франциско им овозможува на вработените динамична и визуелно примамлива работна атмосфера, која придонесува за зголемување на продуктивноста и ефикасноста.

Хармонично и удобно уреден стан во Бразил

Станот зрачи со топлина и удобност, а секое парче мебел создава хармонична атмосфера.

Уредете го домот според хороскопскиот знак

Дајте му душа на просторот во кој живеете со помош на советите од ѕвездите. Сакате дом полн со ситни спомени кој заличува на музеј или пак минималистичка едноставност и строги линии? Астрологијата може да ви помогне.
Датум: 01 дек 2013
, Автор:

Убави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домот

Италијанскиот дизајнер Клаудио Ското изработил линија на карактеристичен мебел со специјален дизајн инспириран од најчесто употребуваните фонтови од страна на дизајнерите.
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Модерен фамилијарен стан во Словачка

Овој модерен стан се наоѓа во Бојнице, Словачка, а е дело на архитектонската куќа RULES Architekti.

Сладок мебел од кој ќе ви се пријаде нешто благичко

Дизајнерот Боги Чен е креатор на овој разигран, сладок мебел во облик на огромни слатки. Серијата ја нарекува „Sweeties“, а се состои од столчиња во форма на мали тортички и бисквит-маса.

Совршен стан за млад пар во Киев

Станот е со површина од 58,5 метри квадратни и, и покрај тоа што нема многу мебел, делува импресивно. Совршен е за млад пар, нели?

12 креативни начини да уредите мал стан

Големината на вашиот дом не е важна, туку топлината која владее во истиот. Ова се 12 креативни начини да уредите мал простор...
Датум: 21 окт 2013
, Автор:

Креативни решенија за заштеда на простор во вашиот мал стан

Малите станови се проблематични од аспект на простор, но со посветеност и убаво планирање, можете да ги направите фини местенца за живеење.

Од стари палети до нов модерен мебел

Ова се само неколку примери кои можат да ви помогнат. Импровизирајте и не плашете се да ја употребите вашата имагинација.

Дворецот Пелеш – феноменална архитектура сместена во прекрасна природа

Запознајте се со еден од најубавите дворци во Европа и воедно еден од најмодерните во своето време.

Совршено уреден стан од 22 метри квадратни

Тим Сегермен од Бруклин, го уредил ова мало станче во Менхетн изработувајќи го целиот мебел рачно. Во овој стан од 22 квадрата можете да видите многу генијални и специфични решенија.