04 ноември 2013 | Кафе пауза

Луѓе кои живеат на гробишта

Гробиштата во северниот дел на Манила се такви што овозможуваат врз нив лесно да се изградат импровизирани куќи од дрво и железо, а се доволно големи за да примат 6.000 луѓе.

Животни кои имаат проблем со однесувањето

Во оваа видео компилација ќе погледнете домашни миленици кои навистина имаат проблем со однесувањето...

Забавна варијанта на класичниот француски маникир

Направете го овој маникир и почнете да мрткате со прстите. Дефинитивно ќе им биде интересно на оние околу вас. :)
Датум: 04 ное 2013
, Автор:

Како ти изгледаат работите кога си пијан?

Работите изгледаат сосема поинакви кога си пијан...

Како да му кажете на пријател дека сте заљубени во него?

Често се случува некој да се заљуби во пријателот со кој поминува голем дел од своето време. Но, тука секогаш се поставува и прашањето: „Дали и тој/таа го чувствува истото?“

Кои се лошите страни ако си вработен во Гугл?

Работа во Гугл... Аааа... тоа е работата од соништата, нели?! Работниот простор изгледа одлично, местата за уживање уште подобро, па што би можело да не чини во толку голема ИТ компанија?
Датум: 04 ное 2013
, Автор:

Совршен стан за млад пар во Киев

Станот е со површина од 58,5 метри квадратни и, и покрај тоа што нема многу мебел, делува импресивно. Совршен е за млад пар, нели?

Филмовите со Хари Потер ја подобруваат креативноста

Интересна студија според која магичното размислување овозможува многу нереални (натприродни) решенија за реални проблеми.

Видео од 82 секунди кое ќе го промени начинот на кој го гледате светот

За само 82 секунди ќе добиете сосема нова перспектива за површината на Земјата, Сонцето, ѕвездите и животот.

Грациозна фотосесија направена целосно под вода

Беспрекорно јасни и воодушевувачки фотографии направени под вода...