12 мај 2013 | Кафе пауза

5 ситници кои ги нервираат хороскопските знаци

Луѓето кои веруваат во астрологија знаат дека постојат некои ситници кои им сметаат на сите припадници на одреден хороскопски знак.

Луда караоке изведба на бензинска станица

Замислете, одите на бензинска да ставите гориво, на екранот над пумпата ТВ водител најнормално си чита вести, и оп – во еден момент ви се обраќа.
Датум: 12 мај 2013
, Автор:

Дворецот Пелеш – феноменална архитектура сместена во прекрасна природа

Запознајте се со еден од најубавите дворци во Европа и воедно еден од најмодерните во своето време.

Две половини прават цело

Според Платон, луѓето некогаш биле поврзани, со две глави, два пара раце и нозе, сè до еден ден кога богот Зевс (најверојатно бил многу изнервиран), не ги казнил луѓето разделувајќи ги. Така човештвото останало проколнато...
Датум: 12 мај 2013
, Автор: