05 септември 2013 | Кафе пауза

Корн-дог – рецепт за вкусните американски виршли на стапче

Виршли кои ќе ги обожаваат вашите најблиски...

Одлични совети за бракот од еден разведен маж

Бракот бара многу труд, вложување и посветување, но тоа е лекција која многумина ја научуваат прекасно.

Љубовни слики со срце за сечие срце

Делата на Дејвид Решно се препознатливи, впечатливи, живи и полни со енергија, и секако – љубовни. Срцето е како заштитен знак на секоја слика и ја прави секоја од нив полна со љубов.
Датум: 05 сеп 2013
, Автор:

Крај на светот кој ќе ве насмее до солзи

Рекламата е направена за промоција на нивниот нов ултрареалистичен HD телевизор од 84 инчи. Да не сте им во кожа на овие луѓе.

Што нè научиле нашите мајки?

Некогаш ни изгледало како да биле премногу строги или лоши, но во суштина, тоа било дел од процесот на учење и подготовка за нашето впуштање во вистинскиот свет.
Датум: 05 сеп 2013
, Автор:

Како изгледале познатите секси жени кога биле мали?

На следните фотографии ќе имате прилика да ја увидите и да ја направите разликата во нивниот развој и промените во изгледот.

5 одлични начини да го надградите своето знаење без да трошите пари

Доколку сте дел од оние кои секогаш се стремат да научат повеќе и да го надградат своето знаење, ова се 5 одлични и исплатливи начини како да научите повеќе за она што ве интересира.
Датум: 05 сеп 2013
, Автор:

Креативни решенија за заштеда на простор во вашиот мал стан

Малите станови се проблематични од аспект на простор, но со посветеност и убаво планирање, можете да ги направите фини местенца за живеење.

Како да знаете дека сака сериозна врска?

Секој поминува низ многу искуства додека го најде човекот кому е спремен да му се посвети. Но, дали ви се случило да помислите дека сака сериозна врска со вас, кога во суштина има друга намера?
Датум: 05 сеп 2013
, Автор:

Огромен митски змеј направен од 10.000 кинески стапчиња за јадење

Оваа огромна скулптура на змеј е иновативна креација целосно направена од 10.000 кинески стапчиња за јадење.