Момче кое 3 пати лажно ја запросува својата девојка

Откако Самер дознала дека тоа ќе биде ноќта кога нејзиниот вереник ќе ја побара за жена, тој решил да ѝ ја направи вечерта поинтересна.
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

15 ситници кои е добро да ги знаете за вашата понежна половина

Ако сакате да ја импресионирате вашата девојка, не заборавајте дека никогаш не треба да престанете да се трудите и секој ден да ѝ кажувате колку ја сакате. Покрај овие неопходни работи...
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели

Фотогеничното куче Харлоу веќе е популарно по својата колекција портрети на социјалната мрежа Инстаграм и фотографиите со неговиот пријател Сејџ. Но, неодамна семејството го надополни малиот јазовичар Инди...
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Акапела верзија на песната „Royals“ од Лорди која ќе ве наежи

Тие ја изведуваат песната „Royals“ од Лорди толку фантастично, што нивната изведба ќе ве наежи сосема. Уживајте!
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Убави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домот

Италијанскиот дизајнер Клаудио Ското изработил линија на карактеристичен мебел со специјален дизајн инспириран од најчесто употребуваните фонтови од страна на дизајнерите.
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Пенкало со кое можете да цртате струјни кола

Circuit Scribe е пенкало кое пишува со спроводливо сребрено мастило, благодарение на кое секој може да направи свое електронско коло низ креативен процес на цртање и поврзување.
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

10 знаци дека сте апсолутен Стрелец во хороскоп

Последните 30 дена од есента се резервирани за Стрелците. Ова се 10 карактеристики кои ве прават „Стрелец со тапија“.
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Неколку работи за живеењето во странство

Животот во странство ве учи на многу нешта и да бидеме искрени, не е за секого. Само одредени луѓе можат да се справат со притисокот и адреналинот кој тој со себе ги носи.

Како најпрактично да ја спакувате козметиката за викенд-патување?

Еве како практично да се спакувате истовремено заштедувајќи простор, но и понесувајќи го со себе сето она што ви е потребно.
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Европската географија според Американците

Македонија, ако постои, се наоѓа во близина на Борат...

„Cheese land“ во Веро Центарот

Oд 29 ноември до 15 декември Веро-центарот ќе биде ексклузивно место каде потрошувачите ќе може да уживаат во врвните вкусови на едни од најпрефинетите сирења и кашкавали од целиот свет.
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Black Friday и во Македонија: До 80% намалување на производите на Техномаркет

Со оваа акција, која ќе започне во петок, на 29 ноември, а ќе трае до понеделник, 2 декември 2013 година, компанијата му се приклучува на светски популарниот настан, Black Friday или познат како почеток на божиќните и новогодишните намалувања.
Датум: 28 ное 2013
, Автор: