Убави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домот

Убави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домот

Италијанскиот дизајнер Клаудио Ското изработил линија на карактеристичен мебел со специјален дизајн инспириран од најчесто употребуваните фонтови од страна на дизајнерите. Со неговата работа, тој ги пренесува овие фонтови од професионалниот во домашниот амбиент.

Убави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домот

Неговата линија наречена „Decor Type“ ги извлекува карактеристиките на буквите од листот и ги трансформира во функционални елементи за домот.

Убави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домот

Секое парче мебел содржи една или повеќе букви од фонтовите: Arial, Times New Roman, Garamond и други.

За дизајнерите, луѓето кои имаат свој омилен фонт, или оние кои едноставно сакаат да бидат опкружени со букви и зборови, линијата на Ското ќе им овозможи да покажат впечатлив стил во домашното внатрешно уредување.

Убави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домотУбави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домотУбави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домотУбави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домотУбави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домотУбави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домотУбави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домотУбави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домотУбави букви трансформирани во уникатен и елегантен мебел за домот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар