Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели

Фотогеничното куче Харлоу веќе е популарно по својата колекција портрети на социјалната мрежа Инстаграм и фотографиите со неговиот пријател Сејџ. Но, неодамна семејството го надополни малиот јазовичар Инди, кому Харлоу несебично му прави место на своите фотографии. На фотографиите може да се види како ова симпатично кучешко дуо ужива во заедничките дремки, игри и дотерувања со костуми.

Големо куче и мало кутре – неразделни пријателиГолемо куче и мало кутре – неразделни пријатели Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели Големо куче и мало кутре – неразделни пријатели


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар