мебел | Кафе пауза

Дали сакате луксузен мермер во вашиот ентериер? 7 парчиња што ќе ви го одземат здивот

Мермерот го прави секој дом пософистициран и одамна ги надмина традиционалните ограничувања дека е создаден само за во кујната и за во бањата.

Одличен начин за чистење на сите видови кожен мебел

Кожениот мебел е вредна инвестиција. Ако сакате тој мебел да продолжи да изгледа луксузно, треба да се грижите за него.

Од масичка до полица: 10 докази дека дрвената кутија може да замени дел од мебелот во домот

Дрвената кутија може да биде многу моќен и флексибилен елемент за украсување на домот. Во зависност од тоа каква кутија имате, можете да ја искористите за разни работи.

12 работи низ домот што покажуваат дека сопственикот е сиромашен, дури и ако не е така

Опкружувањето дома не само што влијае на благосостојбата на луѓето што живеат таму, туку може да ви каже и многу за нивните навики, за темпераментот и за начинот на живот.

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

Следниот пат кога ќе видите стара гума искористете ја за да направите мебел за вашиот двор. Ако сте креативни и сакате да го направите вашиот двор удобно место за уживање, тогаш сè што ви треба се стари гуми и јаже од коноп.

Трикови што ќе го продолжат животот на евтиниот мебел

Купувањето убаво парче мебел по прифатлива цена претставува голема радост за љубителите на уредувањето на ентериерот или за оние кои едноставно треба да го уредат домот.

Дали на децата им станаа здодевни сите играчки? Искористете ги овие предмети што ги имате дома за да им биде позабавно

Ако на вашите деца веќе им станале здодевни сите играчки што ги имаат, бидете креативни и искористете ги предметите што веќе ги имате дома.

Раствор за длабинско перење на облеката и мебелот кој го враќа нивниот оригинален изглед

Одвреме-навреме длабински исперете ги облеката и навлаките за мебелот и вратете им го оригиналниот изглед.
Датум: 14 сеп 2019
, Автор:

18 интересни примери за урбан мебел што ќе ги посакате во вашиот град

Дали знаете дека најдолгата клупа во светот се наоѓа во Англија?

Минијатурна покуќнина за мачки од Јапонија

Неодамна ИКЕА направи колекција од покуќнина за мачки, но нивната конкуренција од Јапонија не остана зад нив.

Ентериер исполнет со кадифе: Оставете впечаток на добар вкус, богатство и софистицираност

Неодамна кадифето од модните писти се пресели во уредувањето на нашите домови. Погледнете како да го освежите домот со кадифено парче мебел.