Ентериер исполнет со кадифе: Оставете впечаток на добар вкус, богатство и софистицираност

Ентериер исполнет со кадифе: Оставете впечаток на добар вкус, богатство и софистицираност

Кадифето во последните неколку години е ткаенина која владее со модните писти, а неодамна од таму се пресели и во нашите домови. Свилената ткаенина која пристигнала од далечниот исток, а популарноста ја стекнала во 14-тиот век, поминала легендарен пат од арапските земји до италијанските градови како што се Фиренца и Сицилија.

1-enterier-ispolnet-so-kadife-ostavete-vpechatok-na-dobar-vkus-bogatstvo-i-sofisticiranost-www.kafepauza.mk_

Гламурозните кадифени парчиња мебел се елегантен начин за инстант софистицираност во вашиот дом. Кадифето е одличен начин да додадете луксузни вибрации во вашиот ентериер, но и богати тонови и текстури.

1. Со кадифениот кревет секое утро и вечер ќе се чувствувате како вистинска кралица

2-enterier-ispolnet-so-kadife-ostavete-vpechatok-na-dobar-vkus-bogatstvo-i-sofisticiranost-www.kafepauza.mk_
4-enterier-ispolnet-so-kadife-ostavete-vpechatok-na-dobar-vkus-bogatstvo-i-sofisticiranost-www.kafepauza.mk_

2. Кадифениот кауч совршено ќе одговара на секоја просторија во вашиот дом

5-enterier-ispolnet-so-kadife-ostavete-vpechatok-na-dobar-vkus-bogatstvo-i-sofisticiranost-www.kafepauza.mk_6-enterier-ispolnet-so-kadife-ostavete-vpechatok-na-dobar-vkus-bogatstvo-i-sofisticiranost-www.kafepauza.mk_

3. Фотелјата од кадифе е идеална како ефективен детаљ во секоја просторија

7-enterier-ispolnet-so-kadife-ostavete-vpechatok-na-dobar-vkus-bogatstvo-i-sofisticiranost-www.kafepauza.mk_8-enterier-ispolnet-so-kadife-ostavete-vpechatok-na-dobar-vkus-bogatstvo-i-sofisticiranost-www.kafepauza.mk_

4. Кадифените перници се мали детали кои прават голема разлика

9-enterier-ispolnet-so-kadife-ostavete-vpechatok-na-dobar-vkus-bogatstvo-i-sofisticiranost-www.kafepauza.mk_10-enterier-ispolnet-so-kadife-ostavete-vpechatok-na-dobar-vkus-bogatstvo-i-sofisticiranost-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар