09 април 2020 | Кафе пауза

Чизкејк со ф’стаци

Пробајте го овој необичен, но супер вкусен рецепт.

Како да ја прославите вашата годишнина ако сте во карантин?

Шансите дека прославата на вашата годишнина ќе изгледа малку поинаку оваа година се многу големи, но ограничувањата во движењето не мора да го уништат вашиот посебен ден.

15 фотографии од новороденчиња со животни што ќе ве шармираат

Британската фотографка Суџата Сетија прави фотосесии така што ја доловува убавата врска помеѓу новороденчињата и животните.

Прекрасни велигденски јајца: 5 техники за природно фарбање кои секому успеваат

Периодот пред Велигден е совршен за запознавање со најубавите техники за фарбање јајца.

Дали на децата им станаа здодевни сите играчки? Искористете ги овие предмети што ги имате дома за да им биде позабавно

Ако на вашите деца веќе им станале здодевни сите играчки што ги имаат, бидете креативни и искористете ги предметите што веќе ги имате дома.

Здолништата ќе доминираат на модната сцена во текот на летото: Кој модел е најдобар за вашата градба?

Фармерките и панталоните генерално нема да бидат многу актуелни во текот на летната сезона. На нивно место доаѓаат здолништата во сите форми и модели.

Астрологијата и седењето дома: Како најлесно да ја поднесете изолацијата според вашиот хороскопски знак?

Како да се преживее изолацијата? Ѕвездите го имаат одговорот на тоа прашање. Откријте што му е потребно на секој хороскопски знаци додека е во изолација.

Април 2020 година ќе биде најромантичниот месец за овие 3 хороскопски знаци

И покрај тоа што можеби се сметате за скептик за романтика, април ќе биде најромантичниот месец за неколку хороскопски знаци.