15 фотографии од новороденчиња со животни што ќе ве шармираат

15 фотографии од новороденчиња со животни што ќе ве шармираат

Британската фотографка Суџата Сетија прави фотосесии така што ја доловува убавата врска помеѓу новороденчињата и животните. Таа започнала да прави вакви фотографии кога решила да му оддаде чест на своето куче, па потоа продолжила да вклучува и други животни во своите фотографии така што создава трајни спомени што родителите можат да ги чуваат засекогаш. Погледнете ги овие 15 фотографии што ќе предизвикаат насмевка на вашето лице и ќе ви го разубават денот.

15 фотографии од новороденчиња со животни што ќе ве шармираат

15 фотографии од новороденчиња со животни што ќе ве шармираат

15 фотографии од новороденчиња со животни што ќе ве шармираат

15 фотографии од новороденчиња со животни што ќе ве шармираат

15 фотографии од новороденчиња со животни што ќе ве шармираат

15 фотографии од новороденчиња со животни што ќе ве шармираат

15 фотографии од новороденчиња со животни што ќе ве шармираат

15 фотографии од новороденчиња со животни што ќе ве шармираат

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар