18 скулптури што ќе ве остават без зборови

18 скулптури што ќе ве остават без зборови

Ако видите карпа што лебди, слон кој не соодветствува со гравитацијата или најголемата капка дожд во светот, верувајте им на очите: вие сте сведок на неверојатна уметност. Скулпторите од целиот свет никогаш не престануваат да наоѓаат нови начини како да ве воодушеват со својата креативност. Погледнете ги најпривлечните скулптури во светот и уживајте во нивното совршенство.

1. „Дожд“ – Назар Билик, Украина

18 скулптури што ќе ве остават без зборови

18 скулптури што ќе ве остават без зборови

2. „Трајна инсталација“ – Даниел Попер, Хрватска

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daniel Popper (@danielpopper) on

3. „Анима“ – Даниел Попер, Лас Вегас

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daniel Popper (@danielpopper) on

4. „Ловец“ – Ана, Јоркшир

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna & the Willow (@anna_and_the_willow) on

5. „Бакнеж“ – Пени Харди, Бакингемшир

18 скулптури што ќе ве остават без зборови

6. „Поддршка“ – Лоренцо Квин, Венеција

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lorenzo Quinn (@lorenzoquinnartist) on

7. „Отпечаток“ – Роб Мулхоланд, Аберфојл

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rob Mulholland Artist (@robmulhollandartist) on

8. „Локсодонта“ – Даниел Фирман, Истанбул

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daniel Firman (@daniel_firman_studio) on

9. „Фердинанд I“ – Дариус Хулеа, Клуж

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Darius Hulea (@darius.hulea) on

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар