18 интересни примери за урбан мебел што ќе ги посакате во вашиот град

18 интересни примери за урбан мебел што ќе ги посакате во вашиот град

Дали знаете дека најдолгата клупа во светот се наоѓа во Англија? Клупата е направена од 9.000 обоени решетки и е долга 324 метри. Урбаниот дизајн постојано се развива, а денес можете да најдете многу уличен мебел што често е чуден, а понекогаш едноставно неверојатен. Погледнете некои од најимпресивните примери за уличен мебел.

1. Клупи во форма на книга, Истанбул, Турција

18 интересни примери за урбан мебел што ќе ги посакате во вашиот град

2. Клупа писмо, Бристол, Англија

18 интересни примери за урбан мебел што ќе ги посакате во вашиот град

3. Клупата на Клод Понти, Нант, Франција

18 интересни примери за урбан мебел што ќе ги посакате во вашиот град

4. Клупи едрилици, Верчерес, Канада

18 интересни примери за урбан мебел што ќе ги посакате во вашиот град

5. Периоден систем на елементи и клупа, Северна Каролина, САД

18 интересни примери за урбан мебел што ќе ги посакате во вашиот град

6. Клупа низ бетонски ѕид, Луксембург

18 интересни примери за урбан мебел што ќе ги посакате во вашиот град

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар