28 јуни 2017 | Кафе пауза

Освежителен десерт за топлите летни денови

Вкусно летно освежување на кое нема да му можете да му одолеете

Поучна приказна: Она што им го даваме на другите, го добиваме и за себе

Вашата добрина еден ден несомнено ќе ве награди со сочни плодови, само треба да почекате!

Што претставува кармата и како може да ви го подобри животот?

Речиси секој слушнал за карма и многу луѓе погрешно мислат дека кармата претставува судбина.

7 проблеми со кои се соочуваат само најголемите љубители на кафе

Овој пијалак предизвикува одредени проблеми, особено ако се консумира во поголеми количини.

Мистериозни книги што дури и најголемите скептици ќе ги замислат!

Повеќето книги се напишани за да споделат некоја информација или да ви помогнат да разберете нешто, или пак да ве забавуваат и да иснпирираат емоции и чудење.

Необично пријателство: Срамежливи гепарди стануваат пријатели со слатки кучиња

Поради тоа што нивниот вид полека почнал да исчезнува, јасно било дека им треба помош која се појавила во малку неочекувана форма.

Работи што ќе ги разберат само луѓето кои се амбициозни, но многу мрзливи

Постојат луѓе кои се многу интелигентни, вешти и креативни, но не го покажуваат тоа поради една единствена причина: Мрзливи се.

5 козметички производи кои треба да ги чувате во фрижидер

Дали знаевте каде треба да се чуват овие козметички производи?

Нов луд тренд: Тетоважа под пазувите

Оригинално, тетоважите се користеле како заштита од злобните духови.

Летни модни комбинации во кои ќе изгледате модерно, а ќе се чувствувате пријатно

Комбинирајте лесни и лелеави материјали, принтови и бои, здолништа и кошули...

10 нови прашања кои кружат околу најголемите мистерии на Лондон

Од сериски убијци, до мистериозни исчезнувања и духови, некои од најпознатите енигми во Лондон и до ден денес се главна тема на разговор.
12