Нов луд тренд: Тетоважа под пазувите

Оригинално, тетоважите се користеле како декорација, но и како заштита од злобните духови. Неколку векови подоцна, тетоважите станаа декоративен елемент на телото, најчесто без некое значење. Најновиот тренд кој се шири се тетоважите под пазувите. Чудното за овој тренд е тоа што пазувите се најболното место за тетовирање. Но, луѓето, особено жените не се грижат за болката, тие сакаат пазувите да им изгледаат убаво. Погледнете неколку вакви тетоважи. Ви се допаѓаат?

(1)nov-lud-trend-tetovazhi-pod-pazuvite-kafepauza.mk

(2)nov-lud-trend-tetovazhi-pod-pazuvite-kafepauza.mk

(3)nov-lud-trend-tetovazhi-pod-pazuvite-kafepauza.mk

(4)nov-lud-trend-tetovazhi-pod-pazuvite-kafepauza.mk

(5)nov-lud-trend-tetovazhi-pod-pazuvite-kafepauza.mk

(6)nov-lud-trend-tetovazhi-pod-pazuvite-kafepauza.mk

(8)nov-lud-trend-tetovazhi-pod-pazuvite-kafepauza.mk

Доколку сте љубители на пишаниот збор, погледнете неколку идеи за тетоважи кои се совршени за вас.

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар