Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

Следниот пат кога ќе видите стара гума искористете ја за да направите мебел за вашиот двор. Ако сте креативни и сакате да го направите вашиот двор удобно место за уживање, тогаш сè што ви треба се стари гуми и јаже од коноп.

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

За да направите маса, потребна ви е една гума пресечена на половина на која ќе биде поставена друга гума. За да изгледа поубаво можете да ја обвиткате во јаже од коноп. За горниот дел на масата можете да побарате некој дел од друга стара маса или бидете креативни и покријте ја гумата со што сакате или што имате. Ако сакате да создадете одлично место каде што можете да го пиете вашето кафе или да читате книга, тогаш во гумата можете да ставите перничиња.

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

Прочитајте и како сами да направите маска.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар