Магична модна колекција која ќе ве одведе во светот на бајките

Магична модна колекција која ќе ве одведе во светот на бајките

Стејси Бендет во 2002 година го започнала брендот „alice + olivia“ со кои им дозволува на клиентите да го изразат својот личен стил. Моделите изобилуваат со ексцентричност, но истовремено се секси и софистицирани. Оваа модна линија одлично ја претставува личноста и перспективите на нејзиниот основач, Стејси Бендет. Погледнете ја колекцијата за есен/зима 2014-2015.

Магична модна колекција која ќе ве одведе во светот на бајките
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар