27 јуни 2021 | Кафе пауза

Летна боја: 10 докази дека тиркизната боја е токму она што му треба на домот

Тиркизната боја е неодолива и плени на прв поглед, особено затоа што се поврзува со бојата на морето, а со тоа и со одморот, релаксацијата и уживањето.

Што е „tyre workout“ и зошто треба да го пробате?

Тренингот со гума е различен од другите, предизвикува зависност и забава и е исклучително ефикасен за целото тело бидејќи ги зајакнува сите мускули.

Толку кремаста: Рецепт за салата од компири со ѕаѕики сос

Наместо обичен прелив составен од масло, оцет и зачини, пробајте компир салата со ѕаѕики, односно традиционален грчки сос од јогурт, краставица и копар.

Краток љубовен хороскоп за првата половина на јули

Лавовите треба да бидат многу трпеливи во овој период, а Стрелците ќе имаат подобрување на односите во врската.