03 ноември 2020 | Кафе пауза

5 филмови снимени според вистински настани што ќе ве заинтригираат

Добрите приказни доаѓаат во различни форми, но има нешто посебно во филмовите што се снимени според вистински настани.

Од масичка до полица: 10 докази дека дрвената кутија може да замени дел од мебелот во домот

Дрвената кутија може да биде многу моќен и флексибилен елемент за украсување на домот. Во зависност од тоа каква кутија имате, можете да ја искористите за разни работи.

Астролозите предвидуваат: 2021 година ќе биде судбоносна за овие 3 хороскопски знаци

Астролозите се убедени дека новата година ќе им донесе среќа на сите, но за овие 3 хороскопски знаци нема веќе депресија, проблеми и осаменост.

Уметник го прикажува контрастот помеѓу двата света во кои моментално живееме

Уметникот има за цел да го прикаже целиот спектар на проблеми што влијаат врз денешните деца, вклучувајќи ја сиромаштијата, гладот и трговијата со деца.

Неверојатни киносали што луѓето ги имаат направено во своите домови

Љубители на филмовите знаат дека филмските вечери можат да бидат вистински одмор, а некои дури создадоа магични киносали во своите домови за целосно уживање.

Имунитетот се зајакнува најмногу за време на спиењето, а еве како да го искористите тоа

Постои оправдана причина зошто лекарите препорачуваат одмор кога сте болни. Тогаш телото е најподготвено да се бори против вирусите и бактериите.

Есенска забава од детството: Научете ги вашите деца да прават фигури од костени

Набавете кибрит, лепак, лисја и други природни есенски реквизити, и нема шанси да ви биде здодевно.

Зошто овој мал град во Австралија стана туристичка атракција на Инстаграм?

Мал град во Нов Јужен Велс забележа пораст во бројот на посетителите откако неговите „полиња со злато“ станаа вирални на Инстаграм.

Рецепт за крем супа која ги исфрла сите токсини од телото

Безбедна, ефикасна и истовремено хранлива, оваа супа е одличен избор за здраво слабеење.

11 начини на кои си ја уништувате репутацијата без да бидете свесни за тоа

Понекогаш сами ги уништувате сите напори што сте ги вложиле за да ја изградите вашата репутација преку невнимателно кажани зборови.