Есенска забава од детството: Научете ги вашите деца да прават фигури од костени

Есенска забава од детството: Научете ги вашите деца да прават фигури од костени

Искористете ги сончевите есенски денови за да соберете костени во природата и да ги научите децата како да прават интересни фигури од нив. Набавете кибрит, лепак, лисја и други природни есенски реквизити, и нема шанси да ви биде здодевно.

Оставете ги вашите деца да бидат креативни и уживајте во забавата. Погледнете неколку предлози за симпатични фигури од костени кои ќе ве инспирираат.

 Есенска забава од детството: Научете ги вашите деца да прават фигури од костени

 Есенска забава од детството: Научете ги вашите деца да прават фигури од костени

 Есенска забава од детството: Научете ги вашите деца да прават фигури од костени

 Есенска забава од детството: Научете ги вашите деца да прават фигури од костени

 Есенска забава од детството: Научете ги вашите деца да прават фигури од костени

 Есенска забава од детството: Научете ги вашите деца да прават фигури од костени
Погледнете и како да направите интересни играчки од сунѓер за вашите деца.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар