Зошто овој мал град во Австралија стана туристичка атракција на Инстаграм?

Зошто овој мал град во Австралија стана туристичка атракција на Инстаграм?

Мал град во Нов Јужен Велс забележа пораст во бројот на посетителите откако неговите „полиња со злато“ станаа вирални на Инстаграм. Малиот град Ковра има туристи што се собираат од Сиднеј и Канбера за да ги фотографираат златните полиња со канола.

Пред да стане тренд на социјалните мрежи, малиот град имаше помалку од 200 посетители за време на викендите. Откако стана популарен, центарот за посетители забележа зголемување на 2.160 луѓе во текот на викендот и побрза да најде туристички водичи низ полињата. Со социјалното растојание низ светот, нема подобра туристичка атракција за посета од отворено поле во мал селски град.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Mondayfoto | Photographer (@mondayfoto2020) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Sheriden Rhodes (@rhodeswelltravelled) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @belinda__mendez el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Motherhood | Lifestyle (@mamasanny_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Mark Powell (@powell.mark) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Por Supawee (@porsupawee) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 𝒩𝒾𝒸𝑜𝓁𝑒 🌼 (@_fairytalegirl) el

Прочитајте и за овој шарен и живописен град за кој сигурно немате слушнато.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар