19 ноември 2020 | Кафе пауза

Јунаците од нашето детство се враќаат: Погледнете го трејлерот за новиот филм со Том и Џери

Изгледа дека 2021 година ќе биде многу подобра од оваа, особено за љубителите на омилените јунаци од детството - Том и Џери!

Дали знаете зошто луѓето се плашат од тишината?

Дали сте дел од луѓето на овој свет кои се преплашени од тишината и кои ја доживуваат како нешто неприродно, вознемирувачко, па дури и опасно?

Одличен начин за чистење на сите видови кожен мебел

Кожениот мебел е вредна инвестиција. Ако сакате тој мебел да продолжи да изгледа луксузно, треба да се грижите за него.

Погледнете го трејлерот за новиот божиќен романтичен филм што ќе ги смени празниците засекогаш

Ако навистина ги сакате божиќните празници, сигурно знаете дека тие не можат да поминат без добри празнични филмови.

Изберете едно срце и откријте од што се плашите најмногу

Погледнете ја сликата и изберете едно од четирите срца. Срцето што ќе го изберете ќе го открие вашиот најголем страв.

9 грешки што треба да ги избегнувате кога го реновирате домот

Кога луѓето го реновираат домот, тие гледаат слики на Интернет и во списанија, но ретко ги читаат коментарите на луѓе кои веќе испробале одредени идеи за уредување на ентериерот.

Зелена оаза во Мадрид која 400 години била забранета за „обичните“ луѓе

Имало огромен имот што се протегал од кралската палата сè до музејот Ел Пардо, а обичните луѓе не можеле да влезат внатре.

Одлични совети за штедење за време на празничниот шопинг

Експертите за штедење решија да ги споделат своите најдобри совети кои ќе ви помогнат да потрошите многу помалку за време на празниците.

Го имаме најдобриот рецепт за пире од костени оваа есен

Дали сте за нешто благо? Ова вкусно пире од костени сигурно ќе ве израдува!

Луксузните шноли за коса се новиот тренд во кој ќе се вљубите!

Една луксузна шнола е доволно импресивна за да направи да се чувствуваме како да не ни треба друг накит.

Клучни вежби за совршено обликуван струк!

Овој одличен тренинг трае само десет минути, па затоа ви предлагаме да му дадете шанса уште денес и многу брзо да се убедите во неговата ефикасност!