23 септември 2020 | Кафе пауза

Илустрации што покажуваат како изгледа животот пред да имате домашно милениче и потоа

Вашите нови крзнени пријатели не стануваат само членови на семејството, туку тие го трансформираат и вашиот живот.

7 работи што ги открива начинот на одење за вашето здравје

Кој размислува за тоа како ја става едната нога пред другата додека оди? Никој - сè до моментот кога ќе се појават здравствени проблеми.

Дали постојаната желба за изложеност на сонце е еден вид зависност?

Изложувањето на сонце има низа придобивки за физичкото и за менталното здравје, како што се зголемено ниво на витамин Д и на серотонин.

Сè што можеби не сте знаеле за млекото од авокадо

Веројатно замислувате кремасто млеко богато со хранливи материи, направено со цедење на ова вкусно овошје, но всушност процесот е малку покомплициран.

12 работи низ домот што покажуваат дека сопственикот е сиромашен, дури и ако не е така

Опкружувањето дома не само што влијае на благосостојбата на луѓето што живеат таму, туку може да ви каже и многу за нивните навики, за темпераментот и за начинот на живот.

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Дали знаевте дека виолетовата боја беше омилена боја на египетската кралица Клеопатра?

Кремаста супа од костени која е богата со витамини

Денес ви носиме неколку интересни факти за костените и рецепт за кремаста супа од костени и карфиол.

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Исклучително фотогеничен, привлечен и тивок, хотел-пештерата нуди сè што му треба на модерен човек.

Со овие вежби ќе изгубите најмногу калории

Безброј пати е кажано дека слабеењето во никој случај не треба да биде главната причина за започнување со вежбање. Сепак, ако е можно само да се мотивирате, нема ништо лошо во тоа.

Какви тонови ќе преовладуваат оваа есен?

Откријте какви бои ќе бидат во тренд за време на убавата есен.