Какви тонови ќе преовладуваат оваа есен?

Какви тонови ќе преовладуваат оваа есен?

Есента би можела да биде најнежната сезона досега. Сега ќе се носат пастелни и неутрални тонови кои можат да ја осветлат нашата претстојна сива боја.

Еден од трендовите што полека доаѓа, а кој може да ја „загрее“ нашата есен, се пастелните и нежните тонови. Нежните жолти нијанси, лавандата, капучиното или нането веќе се појавуваат преку удобни џемпери, мантили, тренерки и дуксери, а најголем хит е да носите есенски мантил или јакна. Темните бои се минато, повеќе надополнете ги вашите есенски комбинации со доза на бело што може да изгледа многу добро во студената сезона. Есента веќе не звучи толку лошо, нели?

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Jessie Bush (@wethepeoplestyle) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Hedvig Sagfjord Opshaug (@hedvigso) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Alexis Foreman (@alexisforeman) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Julie Pelipas (@juliepelipas) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Viky Rader (@vikyandthekid) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Hollie 😃 (@holliemercedes) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Hedvig Sagfjord Opshaug (@hedvigso) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Erika Boldrin (@erika_boldrin) el

Погледнете кои 3 бои за коса што ќе ја одбележат оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар