Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Хотелот Koza Cave е еколошки хотел со 10 спални соби во срцето на Кападокија во Турција. Десетте луксузно опремени соби со двокреветни кревети, тушевите и сауните нудат вистинска пауза од бучавата. Секоја соба има бесплатен интернет, чај или кафе. Некои соби исто така нудат камини, како и приватни тераси.

Исклучително фотогеничен, привлечен и тивок, хотел-пештерата нуди сè што му треба на модерен човек.

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Пештера во Кападокија која е вистински хит: Зошто секој е подготвен да плати цело богатство за да спие тука?

Погледнете ги овие фотографии од магичната Кападокија во Турција што ќе ве остават без здив.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар