Фотографии од магичната Кападокија во Турција што ќе ве остават без здив

Фотографии од магичната Кападокија во Турција што ќе ве остават без здив

Кападокија е област во Турција што се карактеризира со неверојатни пејзажи од вулканско потекло, подземен град што датира од 1000-та година пред нашата ера и огромни манастири во пештери што биле изградени во периодот на почетокот на христијанството. Сепак, оваа област најмногу е позната по секојдневните лансирања на балони на топол воздух. Погледнете ги овие фотографии на фотографката Кристина Макеева што без сомнение ќе ве изненадат и ќе ве натераат да го запишете ова место како едно од следните дестинации што би сакале да ги посетите.

(1) Фотографии од магичната Кападокија во Турција што ќе ве остават без здив

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар