Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Виолетовата боја ги симболизира правдата и достоинството и со текот на годините стана симбол и за родовата еднаквост и за силата на жените. Виолетовата боја е создадена од комбинација на топло и енергично црвено и ладно сино, и ги има својствата на двете бои. Виолетова соба може да ја поттикне креативноста кај децата или уметниците. Тоа беше омилена боја на египетската кралица Клеопатра.

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Исто така, се покажа како совршен избор за украсување на луксузен стан кој освојува со својот простран план за отворен простор. Многу белина го прави просторот уште поголем, и сè е подигнато со изобилство на виолетова со златни акценти.

Овалната виолетова гарнитура зазема централно место во дневната соба, а кристалните лустери над трпезариската маса и над креветот во спалната соба совршено се вклопуваат во целиот простор – многу убав и елегантен. Исто така, нè освои бањата во беж мермер и со пурпурен таван – прекрасна комбинација, нели?

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Прекрасно уреден стан во кој ќе се вљубат љубителите на виолетовата боја

Погледнете ги овие топ 15 најубави рустикални кујни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар