12 октомври 2018 | Кафе пауза

Ако сфатите барем една од овие 4 брилијантни мудрости на Толтеците ќе ви се преобрази животот

Овие мудрости се многу едноставни, што е дури неверојатно, а имаат моќ да го променат начинот на кој секојдневно го живееме животот.
Датум: 12 окт 2018
, Автор:

9 трикови за успешна борба против подочниците

Ако и вам овие темни кругови околу очите ви се најголемиот кошмар, тогаш дајте им шанса на следниве совети.

20 животни принципи според кои се водат сите Близнаци

Првата асоцијација за Близнаците е дека тие се дволични, но во суштина тие имаат две, па дури и повеќе посебни личности во себе. Тоа е многу различно од дволичноста.
Датум: 12 окт 2018
, Автор:

7 од најдобрите хорор филмови на сите времиња што ќе ви го покачат адреналинот

Ништо не може да ви го покачи адреналинот како добар хорор филм.

Вашето ментално здравје може да му штети на вашиот крвен притисок

Веројатно веќе знаете дека болестите на срцето се едни од најголемите убијци.

Сексуална астролошка компатибилност: Близнаци и Рак

Кога овие два знака ќе се сретнат, уште при првиот разговор ќе ја почувствуваат нивната заедничка судбина.
Датум: 12 окт 2018
, Автор:

18 интересни примери за урбан мебел што ќе ги посакате во вашиот град

Дали знаете дека најдолгата клупа во светот се наоѓа во Англија?

Корисници на Твитер ги откриваат нивните најсрамни моменти во животот

Едно од најдобрите нешта за социјалните мрежи е тоа што ни овозможуваат да се поврземе едни со други.

7 неверојатни факти за животот на Антарктикот

Овде живеат речиси 60 луѓе во изолација, на екстремно ниски температури и со недостаток од светлина и кислород.

7 причини зошто луѓето се самоубиваат

Идејата за одземање на сопствениот живот може да им биде екстремна или тешка за верување на луѓето кои не биле на тоа мрачно место.

Таа му задала луди правила на своето момче, и преку ноќ се прославила во светот на Интернетот

Ако некогаш сте мислеле дека можеби претерувате со своите желби во врската, оваа листа со правила без сомнение ќе ви го смени мислењето.
12