21 октомври 2013 | Кафе пауза

Кети Пери со емотивен и ексцентричен спот за „Unconditionally“

Поп ѕвездата Кети Пери неодамна го објави видеото со стихови, за втората песна од албумот „Prism“, насловена „Unconditionally“.

Хорор филм во коj главните ликови не носат глупави одлуки

Ова видео претставува трејлер за филм кој за жал никогаш нема да го видиме во кино-салите.

Како да направите промени кои ќе бидат трајни?

Колку често се држиме до своите ветувања? Колку често сме се одлучиле на промена без потоа да се вратиме на старите навики?
Датум: 21 окт 2013
, Автор:

Совршени модни комбинации со безвремените оксфордки

Оксфордките на вашиот изглед му даваат класична, софистицирана нота, и се одлични за есенските денови. Погледнете со кои парчиња облека ваквите чевли најмногу одговараат.

Зошто треба да занемарите некои мани кај вашиот партнер?

Никој не е совршен и често ќе треба да се одлучите на некаков компромис. Еве неколку причини кои ќе ве натераат да помислите два пати пред да започнете цела кавга...
Датум: 21 окт 2013
, Автор:

Како да останете продуктивни во текот на целото работно време?

Личната продуктивност е клучната разлика помеѓу оние кои се успешни во своето поле и оние кои не се.

Како се раѓа бебе со помош на магија?

Во слатка фотосерија која ја нарекува „The Magic Show“, таткото Ентони Стјуарт се облекува како магионичар, а неговата сопруга е секси асистентка...

Цела љубовна врска во 5 минути

Во ова интересно видео Отм Стеин и Метју Флин ќе ни одглумат една целосна љубовна врска во само 5 минути.

12 креативни начини да уредите мал стан

Големината на вашиот дом не е важна, туку топлината која владее во истиот. Ова се 12 креативни начини да уредите мал простор...
Датум: 21 окт 2013
, Автор:

Рајски ресорт на сред Пацифик

25 вили за престој, базени, спа, терен за голф, ресторан и шанкови кои се така дизајнирани што создаваат рајски амбиент на и онака рајскиот остров.