Рајски ресорт на сред Пацифик

Островчето Лаукала крај Фиџи до пред неколку години било сопственост на семејството Форбс, но кога било откупено од страна на Дитрих Матешиц, сопственикот на Ред Бул, тоа е претворено во луксузен ресорт. Содржи сѐ што може да се посака: од вкупно 25 вили за престој, па сѐ до базени, спа, терен за голф, ресторан и шанкови кои се така дизајнирани што создаваат рајски амбиент на и онака рајскиот остров.

Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик (18) Rajski-resort-na-sred-Pacifik-www.kafepauza.mk Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик Рајски ресорт на сред Пацифик

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар