Совршени модни комбинации со безвремените оксфордки

Оксфордките потекнуваат од Шкотска и Ирска и се чевли кои претставуваат совршен спој на интелект, шарм и женственост. Голема популарност стекнуваат во Америка, како чевли за мажи, а од неодамна стануваат неизбежен дел и од женските модни комбинации. Оксфордките на вашиот изглед му даваат класична, софистицирана нота, и се одлични за есенските денови. Во продолжение погледнете со кои парчиња облека ваквите чевли најмногу одговараат.

1. Оксфордките може да ги искомбинирате со шорцеви, хеланки и марама

Совршени модни комбинации со безвремените оксфордки

2. Доколку имате оксфордки во јака боја, искомбинирајте ги со долга сукња во монохроматски тон

Совршени модни комбинации со безвремените оксфордки

3. Тејлор Свифт ги комбинира со дизајнирани хулахопки и фустанче со средна должина

Совршени модни комбинации со безвремените оксфордки

4. Чорапи до колена, фустанче со средна должина и кардиган одат совршено со оксфордки и ваквата комбинација е совшрена за на факултет

Совршени модни комбинации со безвремените оксфордки

5. Можете да пробате да ги искомбинирате и со долг дизајниран фустан со колан за дамски изглед

Совршени модни комбинации со безвремените оксфордки

6. Кожна јакна, фармерки со темен тексас и нема да погрешите

Совршени модни комбинации со безвремените оксфордки

7. Рокерски искинати фармерки, едноставна блузичка, оксфордки и добивате вистински кежуал изглед

Совршени модни комбинации со безвремените оксфордки

8. Тесни фармерки свиткани на глуждовите, карирана кошула, џемпер и коса фатена во пунџичка е нашиот последен предлог

Совршени модни комбинации со безвремените оксфордки

Се надеваме дека со овие неколку предлози ви помогнавме во комбинирањето на вашите оксфордки. Одберете стил!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар