Модерен фамилијарен стан во Словачка

Модерен фамилијарен стан во Словачка

Овој модерен стан се наоѓа во Бојнице, Словачка, а е дело на архитектонската куќа RULES Architekti. Големиот модерен апартман го карактеризираат просторноста и комфорот, а големиот простор е добиен со спојување на два помали станови.

Модерен фамилијарен стан во Словачка

Апартманот има огромна отворена дневна соба, споена со трпезарија и кујна, а од неа се излегува и на огромниот балкон, од кој се гледа целиот град. Дрвениот ентериер е присутен насекаде низ апартманот што дава чувство на топлина. Во станот доминираат неколку бои: сребрена, бела, црна и кафена, а има и други, како сината, кои се искористени за да се разбие монотонијата.

Модерен фамилијарен стан во Словачка Модерен фамилијарен стан во Словачка Модерен фамилијарен стан во Словачка Модерен фамилијарен стан во Словачка Модерен фамилијарен стан во Словачка Модерен фамилијарен стан во Словачка Модерен фамилијарен стан во СловачкаМодерен фамилијарен стан во Словачка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар