Кои се најдобрите бои за педикир за ова лето?

Кои се најдобрите бои за педикир за ова лето?

Иако не постојат правила која боја на лак да ја нанесете на ноктите на нозете, сепак, секоја сезона некои нијанси се помодерни од другите. Покрај тоа, изборот на бои е прашање на личен избор. Како и да е, во продолжение погледнете кои бои се најпопуларни оваа сезона.

Неонска тиркизна боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PedikirCentarKV (@pedikircentar)

Фламинго розова боја

Боја на круша

Боја на цреша

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanilla Square (@squarevanilla)

Бебешка розова боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by nailhouse (@l_nailhouse)

Лаванда

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andra Chinie (@andra_dumitrof)

Зелена боја

Боја на орхидеја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by K T (@ppyssiaa)

Погледнете кои 7 нијанси на лакови за нокти ги прават вашите раце да изгледаат помлади.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар