16 август 2021 | Кафе пауза

Рецепт за виолетов џин-тоник што ќе ве освои со својот вкус и изглед

Виолетовата боја е една од најинтересните бои, а сега можете да ја имате и на вашата маса во форма на вкусен пијалак што ја добил бојата благодарение на сирупот од капини.

4 хороскопски знаци што ќе имаат многу среќа оваа есен

Според астролозите, оваа есен ве очекува крајно мирен и романтичен период. Ќе уживате во дружењето, љубовта, вечерните прошетки и убавите емоции.

Изберете слика и прочитајте ја вашата духовна порака

Сликата што ве „повикува“ ја открива пораката што треба да ја слушнете сега.

Кои се најдобрите бои за педикир за ова лето?

Иако не постојат правила која боја на лак да ја нанесете на ноктите на нозете, сепак, секоја сезона некои нијанси се помодерни од другите.