Изберете слика и прочитајте ја вашата духовна порака

Изберете слика и прочитајте ја вашата духовна порака

Интуитивно изберете една слика. Затворете ги очите, вдишете и изберете. Сликата што ве „повикува“ ја открива пораката што треба да ја слушнете сега.

Изберете слика и прочитајте ја вашата духовна порака
1. Добро е да имате соништа, но уште подобро е да ги остварите соништата, бидејќи сонот без акција е само илузија.

Време е да се разбудите, да ги анализирате вашите можности и да започнете да преземате чекори што ќе доведат до исполнување на вашите желби.

Кога сте ангажирани и работите на исполнување на вашите соништа, универзумот прави сè да работи во ваша корист – и луѓето и ситуациите, приближувајќи ве до местото каде што сакате да бидете.

Посветете им се на вашите најголеми желби.

2. Нештата за кои сонувавте долго време наскоро ќе влезат во вашиот живот.

Најважно е да останете силни, да верувате дека универзумот е секогаш на ваша страна.

Затоа, денес, со голема љубов и верба, затворете ги очите и кажете: „Знам дека секој настан во мојот живот е дел од голем план, мирот нека остане во мене. Се движам по патот на силата и бескрајната љубов.“

Бог го гледа вашиот труд и ќе ве награди кога ќе дојде време за тоа!

3. Оваа порака доаѓа во вашиот живот за да ви открие дека ќе се случат чуда во вашиот живот.

Треба да знаете дека дури и ако понекогаш ги губите нервите, а исто така и верата и трпението, важно е да разберете дека еден ден, многу брзо, сè ќе има смисла.

Сè што треба да се случи природно ќе се случи во вистинско време.

Секоја ситуација што ја доживувате има цел поврзана со вашиот живот.

Поради таа причина, бидете трпеливи, исполнети со оптимизам, дејствувајте со љубов секој ден и продолжете да ги исполнувате вашите соништа.

Наскоро ќе видите како вашите сегашни големи искушенија ќе станат вашата најголема радост.

Сликата што ќе ја изберете ви носи порака и совет за иднината

Сликата што ќе ја изберете ви носи порака и совет за иднината

Извор: Atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар