11 февруари 2014 | Кафе пауза

Забавен мебел за вашите домашни миленичиња

За среќа, постојат креативни парчиња мебел кои лесно можат да се вклопат во ентериерот на секој дом, а притоа им овозможуваат забава на животните додека истовремено се корисни за луѓето.
Датум: 11 фев 2014
, Автор:

Најубавата реклама за Св. Валентин која ќе ве ви го стопи срцето

Шварцкопф направиле одлична реклама по повод Денот на вљубените, која можеби е најубавата воопшто направена во чест на овој ден.
Датум: 11 фев 2014
, Автор:

Слатки животни кои си служат едни на други како перница

Животните се секако слатки кога спијат. Уште послатки се кога спијат заедно, без разлика дали се од ист или од различен вид.
Датум: 11 фев 2014
, Автор:

Фројдов тест: Кои ви се најголеми приоритети во животот?

Решете го овој тест и дознајте кое е вашето гориво кое ве движи напред во животот.
Датум: 11 фев 2014
, Автор:

5 необични работи кои укажуваат на висока интелигенција

Научниците подолго време се обидуваат да пронајдат врска помеѓу интелигенцијата и одредени човечки карактеристики...
Датум: 11 фев 2014
, Автор:

Неверојатно! Чавките се способни да решаваат сложени задачи

Видео кое демонстрира како чавката може да реши комплексна задача во 8 фази, каде што последната е наградата. Погледнете го процесот. Ова е просто неверојатно.
Датум: 11 фев 2014
, Автор:

7 модни тајни за почеток на нова романса

Вашата облека може да влијае врз вашата нова љубовна врска.

Кога старите книги повторно ќе заживеат

Артистката Џоди Харви Браун им дава втор живот на старите книги, преобразувајќи ги во прекрасни скулптури од хартија.

Магични фотографии од Централ парк под снежна покривка

„Беше магично таму, јас очекував да има прекрасни пејзажи, но она што го видов едноставно ме воодушеви.“ - Дина Литовски

„Здравје“ – природен и свеж јогурт од Млекара Здравје Радово

Јогуртот Здравје е во ново пакување, кое е еколошко, ергономско и според највисоките стандарди.
Датум: 11 фев 2014
, Автор: