Кога старите книги повторно ќе заживеат

Кога старите книги повторно ќе заживеат

Артистката Џоди Харви Браун им дава втор живот на старите книги, преобразувајќи ги во прекрасни скулптури од хартија. Многу познати книжевни ликови, морски суштества, бродови, чудовишта и слично, едноставно оживуваат како резултат на нејзината фантазија и големата страст кон читањето книги.

Кога старите книги повторно ќе заживеат

Таа вели: „Треба да ги оживееме книгите што ги сакаме. Ликовите, кои толку многу ни значат, треба да излезат и да ни ги покажат своите приказни. Светот треба да го види она што ни минува низ фантазијата додека читаме книги.“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар