14 октомври 2014 | Кафе пауза

Топ 10 машки и женски швалерски парфеми

Може ли прељубникот да се препознае според парфемот кој го носи? Изгледа дека може, барем така тврди истражувањето спроведено на сајтот Gleeden.com на кој прељубниците запознаваат други партнери.
Датум: 14 окт 2014
, Автор:

Тест: Дали сте сè уште опседнати со бившиот?

Одговорете на овој тест и откријте до каде сте со прифаќањето на новата состојба дека не сте повеќе заедно.
Датум: 14 окт 2014
, Автор:

Колку лица можете да пронајдете на сликата?

За оваа оптичка илузија се вели дека просечниот човек успева да пронајде 6 лица скриени во сликата. Експертите успеваат да ги видат сите 13.
Датум: 14 окт 2014
, Автор:

12 знаци дека вашето момче е и вашиот најдобар пријател

Во основата на цврстите љубовни врски се наоѓаат љубовта, довербата и пријателството.

Семејни портрети од животинското царство

И таму во дивината има животни кои се врзуваат за еден партнер и заедно се грижат за своите малечки...

Пријатен и ведар апартман со автентични детали

Барате инспирација за уредување на домот? Тогаш погледнете го овој колоритен скандинавски апартман во Гетеборг, со софистицирани декоративни елементи.

Романтични идеи за уникатен состанок со саканата личност

Без разлика дали сакате да организирате уникатен состанок со некоја нова личност во вашиот живот или пак да ја изненадите личноста со која веќе сте во врска, овие идеи со сигурност ќе ви донесат многу искри, романтика и луда забава.
Датум: 14 окт 2014
, Автор:

Знаете ли да се менаџирате себеси?

За една личност, вработен, професионалец, менаџер, сопственик, кој било, да биде комплетен и успешен, во справување со секојдневните предизвици (на работа и приватно), мора да знае како да се менаџира себеси.
Датум: 14 окт 2014
, Автор:

Дали маркетинг кампањите го поттикнуваат сексизмот?

Ова видео кое мора да го погледнете било направено како школски проект, и воедно одлично ги презентира стереотипите во маркетингот.
Датум: 14 окт 2014
, Автор:

За што служи литературата?

Зошто толку многу сакаме да читаме додека околу нас се случуваат еден куп важни работи?

Нова линија за нега на многу чувствителна кожа: Eucerin HyperSensitive

Пред поголем број на медиуми и доктори дерматолози презентација за правилната нега на чувствителната кожа одржи д-р Соња Петрушеска специјалист – дерматовенеролог и стручен соработник за Еуцерин.
Датум: 14 окт 2014
, Автор: