Семејни портрети од животинското царство

Дивите животни ја немаат дисциплината да позираат пред фотоапаратот, но некои фотографи добро се потрудиле за да покажат дека и таму во дивината има животни кои се врзуваат за еден партнер и заедно се грижат за своите малечки.

Семејни портрети од животинското царство


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар