22 јуни 2015 | Кафе пауза

Девојки простете му: 5 причини зошто треба да се смирите со вашиот бивш

Некогаш врските ги прекинуваме од погрешни причини и потоа сфаќаме дека животот без таа личност не би имал смисла. Овие причини укажуваат дека сте направиле грешка што сте раскинале и дека треба да дадете втора шанса.

Погледнете ја оваа мегајахта која ќе чини повеќе од милијарда долари

Италијанскиот производител на бродови и јахти „Italian Sea Group“ на својот сајт ги претстави фотографиите од моделот „Адмирал Екс-Форс 145“ (Admiral X-Force 145), јахта од 145 метри...

Постари брачни парови ја откриваат тајната на вечната љубов

Ако се запрашувате како некои парови издржале толку многу години заедно и успеале да функционираат како едно, еве што велат и што ве советуваат долгогодишните животни партнери на таа тема.
Датум: 22 јун 2015

Лаги кои секој родител барем еднаш му ги кажува на своето дете

Децата се најслатките суштества на планетава. Освен кога плачат, кога нешто не е по нивно или кога едноставно така се чувствуваат. Па затоа нормално, одвреме-навреме родителите мора по малку да лажат.

4 утрински навики кои ќе ви помогнат да изгледате убаво и да се чувствувате добро

Дури и ако сте од оние девојки кои тврдат дека едноставно немаат време за третмани за убавина, овие корисни навики лесно можете да ги вметнете во утринската рутина.

20 различни и креативни начини да ја носите обичната бела маичка

Белата маичка е парче кое може се носи на многу различни начини. Во ова видео се претставени дури 20 начини на кои можете да ја носите. Погледнете.

Слатки чорапи за вашиот мебел кои го штитат подот од оштетување

Ова се можеби најинтересните и најкорисните чорапи кои можете некому да ги подарите или пак да ги искористите за вашиот мебел.

Едноминутен тест кој открива интересна тајна за вашиот карактер

Дали некогаш сте биле заинтересирани да откриете колку вашата личност е поводлива?

Погледнете кои се 5-те најважни витамини и минерали за секоја жена

Сите витамини имаат важна функција во телото, но овие пет се најважни кога станува збор за зачувување на здравјето, виталноста и убавината на жената.

Романтични во врските и грижливи пријатели: Жените Ракови се најчувствителниот хороскопски знак

Тие не само што се во целосен допир со своите потреби, туку и многу често знаат што им е потребно на другите, правејќи ги едни од најчувствителните хороскопски знаци во Зодијакот.

Надреални фотографии инспирирани од исклучителни визуелни филмови

Најчесто инспириран од големи филмови како Хари Потер, овој фотограф создава неверојатна уметност...

Слатки дечиња кои неодоливо многу наликуваат на нивните мали куклички

Децата не се играчки, но изгледа дека тие прават многу нешта за да наликуваат на нив.
12