Едноминутен тест кој открива интересна тајна за вашиот карактер

Дали некогаш сте биле заинтересирани да откриете колку вашата личност е поводлива? Овој брз и едноставен тест може многу лесно да ви помогне доколку сакате да добиете одговор на ова прашање.

Едноминутен тест кој открива интересна тајна за вашиот карактер

Видеото започнува со научникот Ричард Вајзман, кој стои во портокалова просторија. Тој ќе побара од вас да ги затворите очите и да ги подигнете рацете хоризонтално, исправени пред вас, додека тој ви објаснува една интересна сцена. Она што вашето тело ќе го направи за време на оваа приказна може многу да ви каже за вашата личност.

Вие или сте со добра имагинација, или сте приземјени или сте личност која претерано се сомнева во сè. Кој би рекол дека сè ова може да биде откриено во само еден краток тест? Без разлика на тоа колку пати ќе се обидувате да го направите, вие секогаш ќе го добивате истиот резултат. Па, ајде обидете се и споделете ги вашите резултати со нас. Што мислите, дали овој тест точно ја отслика вашата личност?

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар