20 различни и креативни начини да ја носите обичната бела маичка

20 различни и креативни начини да ја носите обичната бела маичка

Белата маичка е сестрано парче облека кое нуди многу различни начини за носење и комбинирање. Иако е тешко да се замисли, обичната бела маичка може да се носи дури на 20 различни начини.

1-20-razlicni-i-kreativni-nacini-kako-da-ja-nosite-obicnata-bela-maicka-kafepauza.mk_

Белата боја е синоним за елеганција, префинетост и едноставност. Белата маичка пак, е најдобриот начин овие карактеристики да дојдат до израз кај една личност. Ова парче е толку удобно и секој може да си го дозволи. Од различните материјали до различните цени, белата маичка е парче кое секому му прилега.

2-20-razlicni-i-kreativni-nacini-kako-da-ja-nosite-obicnata-bela-maicka-kafepauza.mk_

Бидејќи е едноставна и лесно се претопува во секоја комбинација, може да изгледа елегантно, секси, соодветно за на работното место и спортски. Со фармерки и патики за спортски изглед, со високи потпетици за вечерно излегување… Комбинациите се бесконечни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар