Надреални фотографии инспирирани од исклучителни визуелни филмови

Крис Ривера никогаш не бил заинтересиран за фотографирање. Неговиот интерес се појавил кога бил модел за наместена свадба на еден од неговите пријатели. Тој бил толку инспириран од овој процес што почнал да бара локации покрај својот дом во Јужна Калифорнија со цел да експериментира со негови сопствени концептуални фотографии. Не му требало долго време целосно да се препушти на фотографирањето. Тој сфатил дека ја пронашол својата вистинска страст и најчесто инспириран од големи филмови како Хари Потер, тој почнал да создава неверојатна уметност…

(1) Надреални фотографии инспирирани од визуелни исклучителни филмови

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар