25 април 2016 | Кафе пауза

13-те најнеобични и највоодушевувачки фонтани во светот

Архитектурата е навистина фасцинантен жанр на уметноста.

3-те најдобри трикови за спречување на гребнатините на мебелот

Гребнатините можат да ја уништат естетиката на секое парче мебел во домот.

Психолозите откриваат: Зошто незнаењето нѐ излудува?

Новите истражувања објаснуваат зошто нашите мозоци реагираат толку лошо на несигурноста.

9 пати кога вистинската историја била побрутална од ТВ серијата „Игра на тронови“

Погледнете кога историјата била позастрашувачка и од самата серија „Игра на тронови“

Витамин што го израмнува стомакот и го решава проблемот со надуеноста

Надуеноста, поради која стомакот изгледа поголем отколку што навистина е, е честа појава.

7 корисни апликации кои не сте знаеле дека ви требаат

Има толку многу корисни апликации што се достапни и навистина е тешко да знаете што навистина ќе ви треба.

8 психолошки откритија кои ги објаснуваат нашите секојдневни одлуки

Ако претпоставуваме дека разбираме зошто размислуваме и ги правиме работите на одреден начин, тогаш веројатно грешиме.

Дознајте кои се 12-те совршени парови во целиот Зодијак

На сите понекогаш ни треба малку помош кога станува збор за љубовта, па зошто да не се консултираме со ѕвездите?

Која е разликата помеѓу заљубувањето и љубењето?

Вистината е дека љубовта не е чувство. Да, постои емоционален аспект во неа, но таа е многу повеќе од обична емоција.

5 работи што ги разбираат жените кои се потпираат само на себе

Независноста и самостојноста звучат гордо, но тоа е само слобода, ограничена со потполна одговорност.
12