Животни кои ја изгубиле битката со мебелот во домот

Кога го уредуваме домот, купуваме мебел кој одговара на човековите потреби. Тоа понекогаш значи дека тој може да не е баш соодветен за љубопитноста на домашните миленици. Мачките сакаат да се пикаат на претесни места, а кучињата знаат да се заглават на многу смешен начин и наеднаш да ја изгубат грациозноста во нивното држење. Како и да е, сопствениците на домашни миленици се секогаш тука да го фатат сеирот, да им помогнат да излезат, и секако, претходно задолжително да го овековечат овој смешен момент.

Животни кои ја изгубиле битката со мебелот во домот

Уживајте во галеријата смешни фотографии од домашни животни, кои борејќи се со разни парчиња мебел во домот, не успеале да победат. 🙂Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар