26 јануари 2016 | Кафе пауза

15 различни начини на кои интелигентните луѓе ѝ пристапуваат на љубовта

Велат дека љубовта е нешто кое не може да се контролира. Но, некои истражувања ни откриваат дека сепак поинтелигентните луѓе имаат различен и многу поразумен пристап кон љубовта и партнерите.
Датум: 26 јан 2016

Експерт за труење со храна открива 6 јадења кои не треба да ги јадете

После 20-годишно искуство со судски процеси поврзани со труење од храна, Бил Марлер едноставно престанал да консумира одредени јадења.
Датум: 26 јан 2016

Падната гранка од дрво е трансформирана во креативна и неконвенционална полица

Оваа дрвена полица е доказ дека инспирацијата е насекаде и дека креативноста нема граници.

Емотивен, меланхоличен и патетичен: Кој хороскопски знак е најтежок за врска?

Овој знак не знае како да се носи со животот, ниту како да биде во врска без солзи и секојдневни драматични ситуации, дури и тогаш кога тоа не е потребно.
Датум: 26 јан 2016

Слатко уживање: Чоколадна пирамида

Овој едноставен чоколаден десерт е секогаш на менито на оние луѓе кои обожаваат да ја засладуваат својата трпеза, но и својот ден.

6 начини да ги излечите испуканите усни

Испуканите усни се еден од најлесно решливите проблеми кои се поврзани со убавината и негата на телото.

Како да се ослободите од постојаното чувство на нервоза?

Постојат многу моменти во нашиот живот кога го имаме тоа непријатно нервозно чувство во нашиот стомак.

5 чекори кои водат кон добросостојба

5 чекори кои ќе ви помогнат да бидете порелаксирани и да се чувствувате многу подобро во вашата кожа.

Мали работи кои секојдневно би требало да ги правите за себе

Смејте се. Смејте се што повеќе и што почесто.
12