„Пред и потоа“ фотографии од парови што ќе ве натераат да верувате во љубовта

„Пред и потоа“ фотографии од парови што ќе ве натераат да верувате во љубовта

Разводите се толку чести овие денови што многу луѓе воопшто не веруваат во среќен крај. Се разбира, секој ужива во еуфоријата на почетокот на врската, но за да создадете врска што ќе трае цел живот потребно е многу трпение и многу работа. Овие парови направиле „пред и потоа“ фотографии и тие се навистина неверојатни. Погледнете ги и вратете си ја вербата во љубовта.

Позирање до портрети

„Пред и потоа“ фотографии од парови што ќе ве натераат да верувате во љубовта

Овие баба и дедо позираат до нивните портрети од младоста. Фотографијата е направена на нивната 77-ма годишнина од свадбата. Тоа се над три четвртини век поминати заедно.

Носач на прстени и девојче со букет

„Пред и потоа“ фотографии од парови што ќе ве натераат да верувате во љубовта

Кога биле мали, Бригс Фаси и Бритни Хасбин учествувале на свадба како носач на прстени и девојче со цветови. Дваесет години подоцна, некој друг фрлал цветови и им ги донел прстените на нивната свадба.

Танц од шесто одделение

„Пред и потоа“ фотографии од парови што ќе ве натераат да верувате во љубовта

Години по училишниот танц, овој пар докажал дека се создадени еден за друг додека танцувале на нивната свадба.

Еве како изгледа среќниот крај

„Пред и потоа“ фотографии од парови што ќе ве натераат да верувате во љубовта

Овие двајца си ветиле дека никогаш нема да се напуштат, и останале искрени на своите зборови.

Ја запознал неговата љубов на нејзиниот 14-ти роденден

„Пред и потоа“ фотографии од парови што ќе ве натераат да верувате во љубовта

Oвој пар е неразделен oд 1952-ра година. Во јуни, 2017-та година ја прославиле 60-тата годишнина од нивната свадба.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар