Емотивен, меланхоличен и патетичен: Кој хороскопски знак е најтежок за врска?

Емотивен, меланхоличен и патетичен: Кој хороскопски знак е најтежок за врска?

Овој знак не знае како да се носи со животот, ниту како да биде во врска без солзи и секојдневни драматични ситуации, дури и тогаш кога тоа не е потребно. Се работи за меланхоличниот Рак.

Емотивен, меланхоличен и патетичен: Кој хороскопски знак е најтежок за врска?

Припадниците на овој знак често немаат сила да се соочаат со животот, а уште помалку со болката која ја носат во себе. Кога ќе ги стигне некоја несреќа, Раковите креваат раце од сѐ и трагично изјавуваат „Нека биде што ќе биде“. Сепак, кога се работи за емотивна врска, тие знаат цврсто да се „фатат“ за својот партнер и по никоја цена да не се пуштаат.

Емотивниот Рак често знае да плаче, па оттука очекувајте повици полни со патетика и приказни од типот „Никогаш повеќе нема да љубам“. Ако на Раковите им дозволите да се зазборат, во еден момент ќе почнат да ги набројуваат сите случаи кога сте ги навредиле или повредиле, а според нив тоа се случувало премногу често.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар